Непрямий масаж серця: правила та техніка проведення

Непрямий масаж серця є життєво важливим умінням для порятунку людей у ​​разі зупинки серця. Він є однією із складових процедур кардіопульмональної реанімації і може бути проведений, доки не прибуде медична допомога. Правильне виконання непрямого масажу серця може суттєво підвищити шанси виживання та запобігти серйозним наслідкам для людини.

Перед тим, як розпочати проведення непрямого масажу серця, необхідно переконатися в наявності стійкого стану без свідомості та відсутності пульсу у потерпілого. Основне правило непрямого масажу – ніколи не проводити його, якщо серце, як і раніше, б'ється або є пульс. У таких випадках потрібен інший вид допомоги, наприклад штучна вентиляція легень.

Коли необхідність у непрямому масажі серця підтверджена, слід розпочати основні етапи його проведення. Спочатку необхідно укласти потерпілого на тверду поверхню, щоб забезпечити стабільність та доступність грудної клітки. Потім варто перевірити, щоб шляхи дихання були вільні від перешкод, щоб повітря вільно проходило у легені.

Як правильно проводити непрямий масаж серця
КрокОпис
1Покладіть потерпілого на тверду поверхню на спину.
2Розташуйте долоні на твердій поверхні грудей поруч із грудиною посередині між сосками. Поставте ліву руку зверху правою, пальці долонь трохи перекриваються.
3Сильно натисніть вниз на грудину, щоб зрушити її приблизно на 5 см.
4Виконайте серію ритмічних натискань на грудину з такою швидкістю, щоб зробити 100-120 натискань на хвилину.Груди щоразу повинні повністю підніматися після натискання.
5Після кожної серії натискань підніміть руки з грудей і перевірте наявність пульсу на сонній артерії.
6Якщо пульс відсутній, продовжуйте проводити непрямий масаж серця у співвідношенні 30 натискань на 2 вдихи. Вдихи робіть, притримуючи прикласти губи до рота потерпілого, закривати ніздрі при вдиху.
7У разі появи пульсу, припиніть проводити непрямий масаж серця та переходьте до проведення штучної вентиляції легень.

Як правильно проводиться непрямий масаж серця?

Натискання проводяться строго основою долоні – ваші пальці не повинні стикатися з грудиною потерпілого. Здійснюйте ритмічні поштовхи грудної клітки сильно, плавно, строго вертикально, вагою верхньої половини вашого тіла. Частота – 100-110 натискань на хвилину.

Скільки натискань на 1 вдих?

Продовжуйте чергувати 2 видихи та 30 натискань до прибуття допомоги. Зверніть увагу, що співвідношення натискань і видихів залишається незмінним, коли штучне дихання робить одна людина або дві людини.

Які помилки не можна припускатися при непрямому масажі серця?

Помилки при проведенні непрямого масажу серця: – неправильне положення рук: зміщення рук праворуч або ліворуч від краю грудини – перелом ребер; становище рук на межі рукоятки з тілом грудини – перелом грудини; рука на нижньому краї грудини – перелом мечоподібного відростка; – надмірна компресія грудини – перелом ребер.